Światowy Dzień Pluszowego Misia, to nie jedyna atrrakcja dzisiejszego dnia, bowiem po lekcjach, wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w dyskotece z okazji Andrzejek.
Dziś, jak każdego roku 25 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Pluszoweego Misia. Na każdej przerwie oglądaliśmy krótkie bajeczki, w których główną postacią był mpluszowy miś. Niektóre przerwy poświęcone były na czytanie bajek o misiu Puchatku. Wyjątkowo niemal każdemu z nas przez cały dzień towarzyszł na stoliku ulubiony miś.
17 listopada 2016 ozdabianiem świątecznych pierników rozpoczęliśmy sezon Bożego Narodzenia. Już od rana rozchodził się zapach ciastek. Wszyscy ( zwłaszcza maluchy) mieliśmy dużo radości i zabawy. Już za rok kolejny pierniczkowy dzień ;-)
Ósemka śmiałków z naszej szkoły stawiła czoła trudnemu wyzwaniu. Uczniowie pokonywali na rowerze tor przeszkód a także poruszali się po mobilnym miasteczku. Najsprytniejszym okazał się Jakub Idzik, który zajął 9 miejsce na ponad 30 uczestników. Turniej okazał się bardzo pouczającym doświadczeniem.
Dzisiejszy dzień był bardzo uroczysty, ponieważ obchodziliśmy kolejną Rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym roku, oprócz ważnych wydarzeń z historii, motywem były pieśni z tamtego okresu, pieśni, Które zagrzewały do walki o wolność naszego narodu.
Tak jak powiedziała podczas apelu Agnieszka Kamińska, nie możemy pozwolić, aby powstały nie tylko w pożółkłych śpiewnikach.
Pamiętajmy, że jest to bardzo ważne święto
W dniu dzisiejszym przyjęliśmy w poczet szkoły kolejny rocznik dzieci. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor pasowała na uczniów kolejne osoby:
Nikolę Bachaj, Karolinę Chiczewską, Dominika Czekała, Andrzeja Dziopę, Liliannę Kazanecką, Mateusza Krzywańskiego, Zuzię Sachar, Dżasminę Szaper, Kaję Słodkowską, Maję Słodkowską, Marcela Stańczyka, Wiktorię Wieczorek.
Zanim nastąpiło pasowanie pierwszaki musiały stawić czoła różnym zadaniom. Dzieci wykazały się wiedzą matematyczną, znajomością zasad postępowania w szkole i odwagą. Uczniowie otrzymali dokument przynależności do społeczności uczniowskiej oraz przygotowane przez rodziców rogi obfitości. Po sesji zdjęciowej wszyscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI JUBILEUSZU 70- LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JARSZEWIE, PRZEMÓWIENIE PANI DYREKTOR DONATY SOBISIAK
Szanowni Państwo!
Dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, ale Szkoła w Jarszewie obchodzi jeszcze jedno święto- jubileusz 70-lecia. Właśnie takie święto jak jubileusz jest okazją do tego, aby zatrzymać chociaż na chwilę szybko ginący czas, powrócić jeszcze raz do tego co było we wspomnieniach, bo wspomnienia to jest jedyny wehikuł czasu jakim dysponujemy.
Dzisiejszą uroczystość poprowadzi ze mną nasz Absolwent z roku 2000, Jarek Karatysz, któremu dziękuję za to, że zgodził się towarzyszyć mi podczas dzisiejszej uroczystości.
Jest mi bardzo miło, że to właśnie mnie przypadł zaszczyt organizacji tego święta. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część swojego życia. Jubileusz stwarza okazję, by cofnąć się w czasie i ocenić dorobek nie tylko własny, ale wszystkich tych, którzy kreowali wizerunek naszej szkoły. Szkoła odmierza swoje istnienie inaczej niż latami, odmierza swoje istnienie kolejnymi „ rocznikami” rozpoczynającymi i kończącymi pobyt w jej murach. Wszystkie one także kształtowały oblicze naszej szkoły, tworzyły klimat i tradycje kontynuowane przez następców.
70 lat… czy to dużo, czy mało? W życiu jednego człowieka tyle wystarczy, by zamknąć je w jedną całość- od dzieciństwa poprzez lata młodzieńczych marzeń i snucia planów, zdobywania wiedzy i doświadczenia, po radości i troski wieku dorosłego, aż do zebrania owoców swojej pracy i podsumowania dokonań.
W życiu naszej szkoły- to lata pracy 86-u pedagogów, którzy przewinęli się przez pokój nauczycielski, 14 kierowników i dyrektorów, kilkadziesiąt roczników uczniów, którzy opuścili mury tej szkoły, to codzienność i święta, zmiany i przebudowy, sukcesy i porażki. Kiedy szkoła funkcjonuje tak wiele lat, przekrój jej absolwentów przebiega przez pokolenia. Dlatego w dzisiejszej uroczystości biorą udział dziadkowie i rodzice, którzy dziś przyprowadzają do Szkoły Podstawowej w Jarszewie swoje dzieci i wnuki. W ciągu tych lat doczekaliśmy się 1837 absolwentów. Wśród nich znajduje się 8 pedagogów naszej szkoły.
O tej szkole można by mówić wiele i długo. Na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. Liczydła zastąpiły komputery, tablicę i kredę – rzutnik multimedialny, a podręczniki- Internet. W istocie jednak pozostała taka sama- jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest też częścią naszego życia, bo szkoła to nie tylko budynek, ławki i tablice. Szkołę tworzą przede wszystkim ludzie – Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice.
Szkoła w Jarszewie stanowi zwartą społeczność stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli, którzy oddali jej swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Ta szkoła stworzyła swój klimat i tylko tego czas nie zmienił. Wokół niej zawsze gromadziły się osoby poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć to miejsce takim, jakim widzimy je dzisiaj- przyjaznym, kolorowym i otwartym na nowe wyzwania.
Drodzy Państwo!
Czas przemija, a wraz z nim ludzie i zdarzenia. O wielu, wydaje się, że już zapomnieliśmy. Jednak takie święto jak dzisiejsze- jubileusz, przypomina nam o nich ponownie. Nazwiska wielu z nich widnieją w materiałach i dokumentach, na które natknęłam się w archiwum szkolnym podczas zbierania materiału do przygotowania dzisiejszej uroczystości.. Długa jest lista tych, którzy na trwałe zaznaczyli się na kartach historii naszej szkoły, którzy ją tworzyli, rozwijali i wspierali. Na pamiątkę 70- tej rocznicy funkcjonowania Szkoły w Jarszewie przywracamy twarze tych, którzy tworzyli jej historię. Odnajdziecie je Państwo na antyramach, które przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję. Znajdują się tam twarze m.in. pierwszych uczniów szkoły z roku 1945, a byli nimi: Adam Słomski, Henryk Słodkowski, Ryszard Hładun, Wacław Pietkiewicz, Wacław Sachar, Józef Książek, Anna Dwornik, Norbert Sulikowski, Seweryn Bella, Jadwiga Sulikowska, Lech Wieczór, Mieczysław Podgórski, Natalia Lisiecka, Mirosław Sobieski, Bronisława Komsa, Irena Mogilnicka, Maria Lisowicz, Janina Sauk, Wacław Sauk, Janina Dwornik, Anna Cieślik, Władysław Dwornik, Alicja Mogilnicka, Halina Matusiak, Czesław Kaźmierczak, Stanisława Hładun. Spośród tych uczniów wśród nas pozostało tylko dwóch. Jednego z nich gościmy dzisiaj w szkole. Jest to Pan Henryk Słodkowski, któremu serdecznie dziękuję za przyjęcie zaproszenia i przybycie na dzisiejszą uroczystość. Ze szczególnym wzruszeniem myślimy dzisiaj o tych absolwentach, pedagogach i pracownikach szkoły, którzy odeszli. Pomimo, że nie ma ich wśród nas, pozostawili w naszych sercach i w naszej pamięci niezatarty ślad swojego istnienia. Przed rozpoczecim uroczystości delegacja w składzie: pani Renata Saletra i uczniowie Mateusz Jarmuł i Adrian Wandas udała się na cmentarz, gdzie zapalono znicze na grobach tych pracowników, którzy na nim spoczywają, a są nimi: były dyrektor szkoły Alfred Świątek, wieloletni nauczyciel, wychowawca i druh- Wiktor Górecki, Alicja Zawada pierwsza uczennica, a później pracownik obsługi szkoły, Dominika Sobieska, Bogdan Mogilnicki i Bohdan Bohdankiewicz- pracownicy obsługi szkoły.
Pragnę wyrazić uznanie dla każdego wysiłku i pracy byłych dyrektorów tej szkoły:
Józefa Szpajcherta, Ewy Łuczak, Leonarda Mingałło, Jerzego Foligowskiego, Tadeusza Walczaka, Michała Olchawy, Alfreda Świątka, Wandy Świątek, Wandy Koperskiej, Janiny Komsy, Tomasza Kaczmarka, Beaty Grankin, Andrzeja Krzywickiego. Szczególne podziękowania kieruję dzisiaj dla Pani Wandy Świątek, która po ukończeniu żeńskiego Liceum Pedagogicznego w Krakowie w 1953 r. przyjechała do Jarszewa i podjęła tutaj pracę jako nauczyciel. W 1966 r. została dyrektorem szkoły i funkcję tę pełniła przez 25 lat, aż do emerytury. Dziękuję również nauczycielom emerytom, a szczególnie pani Jadwidze Glock i Barbarze Moskiewicz, które najpierw zostały absolwentkami Szkoły Podstawowej w Jarszewie, a później powróciły do niej jako nauczycielki i związały z tym miejscem całe swoje życie zawodowe, jak również pani Wandzie Koperskiej i Janinie Komsie. To One przez wiele lat tworzyły historię, kształtowały oblicze naszej szkoły, tworzyły klimat i tradycje kontynuowane przez nastepców. Wpływały na jej rozwój i pozytywny wizerunek.
Składam serdeczne podziękowania nauczycielom obecnie pracującym za wszystko to, co tworzą dalej, podejmując nowe wyzwania jakie stawia przed nami zmieniająca się szkoła.
Dzisiaj obchodzimy również Dzień Edukacji Narodowej. W tym miejscu, tak jak każdego roku przy okazji tego święta chciałabym wręczyć Nagrody Dyrektora Szkoły tym nauczycielom, którzy swoją pracą szczególnie wyróżnili się w ubiegłym roku szkolnym.
Nagrodę Dyrektora otrzymują Pani Iwona Garlińska i Pani Irmina Pecak.
Dziękuję również pracownikom obsługi szkoły, którzy zawsze swoją codzienną pracą wspierali i wspierają szkołę w realizacji jej zadań. Wielu z nich wspominamy do dzisiaj i pamiętamy o tym, że tworzyli również historię tej szkoły. Wspomnę tylko pierwszą woźną, panią Dominikę Sobieską, która zimą swoją pracę rozpoczynała od przygotowania opału i napalenia w 14 piecach, Bogdana Mogilnickiego, którego pasją była praca w szkolnym ogrodzie, który był w miejscu, w którym obecnie znajduje się plac zabaw i zielona sala gimnastyczna. Nie zapomnę nigdy róż, które rosły w tym ogrodzie. Alicja Mogilnicka- Zawada, pierwsza uczennica tej szkoły, a później pracownik obsługi. Niezwykle uzdolniona plastycznie i manualnie. To Ona nauczyła mnie haftować ściegiem richelieu. Wspomnę również panią Krystynę Mejka , która sytuacją z zaginięciem obrazu Stańczyka w czasie jednego z remontów budynku szkoły, stworzyła najśmieszniejszą anegdotę związaną z życiem szkoły. Dziś chciałabym, jak każdego roku , wręczyć Nagrodę Dyrektora Szkoły dla pracownika obsługi szkoły. Nagrodę otrzymuje Pan Stanisław Grankin.
Dziękuję również Rodzicom, którzy zawsze okazywali swoje zainteresowanie wszystkim przedsięwzięciom szkoły i wspomagali nauczycieli w ich realizacji. Dziękuję wszystkim przewodniczącym Rady Rodziców, Paniom: Kazimierze Rucińskiej, Rozalii Saletrze, Krystynie Kokolus, Danucie Rojek, Karolinie Dróżdż, Bogumile Smolczyńskiej, Marii Szczakowskiej, Iwonie Gościniak, Małgorzacie Ciechanowskiej, Agnieszcze Stogowskiej i obecnej przewodniczącej, Pani Agnieszcze Pulut. W sytuacjach, w których szkoła potrzebowała wsparcia zawsze mogliśmy na nich liczyć. W ostatnich latach, to dzięki Rodzicom mogliśmy przeprowadzić niezbędne remonty, zakupić pomoce, zorganizować wycieczki szkolne. Przy organizacji dzisiejszej uroczystości również nie zawiedli. I za to serdecznie, Wam Drodzy Rodzice, dziękuję.
Myślę, że dzisiejszy dzień zapisze się również mocnym akcentem w historii tej szkoły. Rada Pedagogiczna na posiedzeniu w dniu 13 października podjęła Uchwałę o tym, że szkoła ma swój hymn. Autorką tekstu jest pani Irmina Pęcak, a muzykę napisała pani Ewa Kowalska –Jakubiec.
Z perspektywy mijających lat działalność dydaktyczno- wychowawcza szkoły została uwieńczona wieloma sukcesami naszych uczniów w wielu konkursach i olimpiadach na różnych szczeblach. Dzisiaj zaprezentują się Państwu uczniowie, którzy są laureatami konkursu ogólnopolskiego i wojewódzkiego z ubiegłego roku szkolne.
O dobrej pracy placówki świadczą też wyniki egzaminów zewnętrznych. Od wielu lat nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej gminy, czy powiatu. Niejednokrotnie osiągali wynik wyższy niż pozostałe szkoły w gminie. Dzisiaj zaprezentują się też Państwu nasi Absolwenci, którzy pomimo tego, że opuścili mury tej szkoły wiele lat temu, chętnie do niej wracają. Jesteśmy niezmiernie dumni z nich i to nie tylko dlatego, że wielu osiągnęło sukces w życiu zawodowym i osobistym . Mamy przecież absolwentów z tytułem profesorskim, doktorskim, ale również dlatego, że tak, jak napisaliśmy w naszym hymnie, zostawili w tych murach swoje serca i gdy tylko zwracamy się do nich o pomoc- wracają! Dowodem na to jest obecność Jarka, który bez słowa zgodził się poprowadzić ze mną dzisiejszą uroczystość oraz Karoliny Gościniak- absolwentki z roku 2011 r. i Seweryna Gościniaka- absolwenta z roku 2014. Specjalnie dla Państwa przygotowali scenkę, którą odegrali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, będąc siedmio- i dzięsiecio- latkami, a to, że dziś są już w gimnazjum i liceum, nie stanowi dla nich żadnej bariery.
Chcielibyśmy wyrazić swą wdzięczność również tym Absolwentom, którzy tak entuzjastycznie podeszli do prośby, jaką skierowaliśmy w związku ze zdjęciami, których nie posiadaliśmy. To dzięki Nim mogliśmy bez trudu przygotować tabla poszczególnych roczników. Właśnie tak tworzymy historię.
Dziś chcemy zasadzić drzewo, które będzie symbolem tego miejsca dla byłych, obecnych i przyszłych pokoleń, aby ci, którzy wypełnią mury tej szkoły po nas, pielęgnowali pamięć, gdy my już je opuścimy.
Do zasadzenia drzewa, tuż po oficjalnej uroczystości, poproszę Pana Henryka Słodkowskiego- pierwszego ucznia tej szkoły, Zuzannę Sachar- najmłodszą uczennicę i pra, pra wnuczkę pierwszego ucznia szkoły- Wacława Sachara, Panią Wandę Świątek- najdłużej sprawującą funkcję dyrektora szkoły oraz Pana Burmistrza. Za przekazanie sadzonki dębu dziękuję Panu Tomaszowi Adamczykowi z Nadleśnictwa Stawno.
Cóż, 70 lat minęło, jak jeden dzień. Jednak jestem o tym przekonana, że takich dni w życiu tej szkoły będzie jeszcze bardzo dużo, bo tu pielęgnuje się tradycje, szacunek i pamięć. A to, w życiu każdego młodego człowieka, powinno być wartością nadrzędną!
Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom dzisiejszej uroczystości:
Całej Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku, Pani Adeli Maliszewskiej za wykonanie jubileuszowego tortu, Pani Agnieszce Pulut za pomoc w przygotowaniu dekoracji, Panu Januszowi Wołczykowi i Leszkowi Dziobakowi za zasponsorowanie tablicy pamiątkowej, Panu Piotrowi Słodkowskiemu, Panu Jerzemu i Markowi Borzymowskim, Panu Michałowi Moskiewiczowi, Panu Michałowi Budce za zaprojektowanie i wykonanie zaproszeń na dzisiejszą uroczystość. Dziękuje również nauczycielom: Pani Iwonie Garlińskiej, Irminie Pęcak, Marioli Zwolskiej, Annie Pintal, Jolancie Pawlik i Renacie Saletrze oraz naszym Absolwentom: Jarkowi Karatyszowi, Karolinie i Sewerynowi Gosciniak za ogromne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.
Dziękuję wszystkim przybyłym do szkoły gościom. Tak bardzo cieszy nas, że zechcieliście państwo poświęcić nam swój czas i uwagę. Jeszcze raz zapraszam pana Henryka, panią Wandę, pana Burmistrza oraz Zuzię do wkopania naszego dębu. Pozostałych gości zapraszam do zwiedzania szkoły, a później na jubileuszowego torta, kawę i ciasto.
Drodzy Rodzice ! W natłoku zadań związanych z organizacją jutrzejszego święta, umknęło nam zaproszenie Was na tę uroczystość. W związku z powyższym, robimy to dziś!
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na obchody Jubileuszu Szkoły Podstawowej w Jarszewie. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godzinie 10.00, następnie dalsza część uroczystości odbędzie się w budynku szkoły. Serdecznie zapraszamy!
Nawiązując do piątku z zeszłego tygodnia Samorząd Uczniowski zorganizowała dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie bawili się od godziny 16- tej do 18.00 przy ulubionych utworach, o które zadbał Błażej a także brali udział w konkursach .
Spektakl pt. "Wielka ucieczka" był dla wszystkich przestrogą przed tym, by nie zejść na złą drogę pod wpływem relacji z niewłaściwymi osobami. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyciągnęli odpowiednie wnioski i idącą z nich naukę.
Od wielu lat w październiku odwiedza naszą szkołę leśniczy pan Tomasz Adamczyk, który ciekawie opowiada o lesie i rosnących w nim drzewach. Zawsze gdy pan leśniczy przyjeżdża do Jarszewa wspólnie sadzimy na terenie szkolnego ogrodu drzewko, tym razem zasadziliśmy klon zwyczajny, który będzie rósł razem z dziećmi :-). Dziękujemy bardzo panu Tomaszowi i praktykantom ze szkoły w Benicach.
Tradycją w naszej szkole stało się organizowanie wystawy plonów pod stałym hasłem: "Biesiada Przy Jesiennym Stole". Jak zawsze nie zawiedli rodzice, którzy "zasypali" nas wspaniałymi okazami warzyw, owoców oraz kwiatów. Świetnie złożyło się, że nasza uroczystość przypadła w pierwszy dzień jesieni. Tego dnia nie tylko podziwialiśmy przepiękne plony z naszych sadów i ogrodów, ale także rywalizowaliśmy (w dwóch grupach: starszaków i maluchów) przy Kółku i Krzyżyku, oglądaliśmy pokaz mody jesiennej, uczyliśmy się wesołej piosenki pt. "Ogórek, ogórek". W trakcie imprezy jury wyróżniło uczniów, którzy przygotowali ciekawe prace z warzyw, owoców i kwiatów. Nasze święto plonów zakończyła biesiada przy stole pełnym surówek, sałatek oraz szaszłyczków owocowych. Witaminy wypełniły dosłownie całą szkołę, "fruwały" w powierzy, mogliśmy je poczuć prawie każdym zmysłem. Wszyscy uczniowie zajadali ze smakiem pyszności, które przygotowali wraz z wychowawcami. W szkole w Jarszewie, każdy dobrze wie, że warzywa i owoce to samo zdrowie!
Wszystkim rodzicom, dziadkom, uczniom, nauczycielom i pracownikom, którzy włączyli się w organizowanie wystawy składamy serdeczne podziękowania!
Zwracamy się z prośbą o okazy darów jesieni na wystawę plonów, która odbędzie się w pierwszy dzień jesieni- 23 września. Bardzo prosimy ( o ile to możliwe), by warzywa były umyte i posiadały wszystkie części. Ogłaszamy także konkurs na "Ludzika z darów jesieni. Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w pokazie mody jesiennej.
W najbliższy czwartek, 22 września o godzinie 16.00 odbędzie się Zebranie z Rodzicami wszystkich klas. Serdecznie zapraszamy.
Jak co roku uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, wzięli udział w międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Tego typu akcje promują ekologię i zdrowy tryb życia. Zachęcamy nie tylko młodzież i dzieci, ale także dorosłych do tego, by dbali o najbliższe otoczenie.
"Kochani Rodzice! Nam nie potrzeba łóżek z baldachimem i śniadanka do łóżka, wystarczy odrobina zaufania i troszeczkę luzu”. ;) Pierwsze godziny pobytu pokazały, że nawet najmłodsi uczniowie świetnie sobie radzą z wszystkimi biwakowymi wyzwaniami. Od samego początku dało się zauważyć błysk w oczach naszych dzieci, gdy zobaczyły ogromną przestrzeń, plac zabaw oraz dobrze wyposażoną świetlicę, które miały do dyspozycji tylko dla siebie. Pustkowo, jest malutką miejscowością nadmorską, więc do morza mieliśmy „rzut beretem”. Wieczorny spacer ze śpiewem na ustach wzbudzał ogromne zainteresowanie oraz dużo uśmiechów na twarzach turystów, którzy korzystali z ostatnich letnich dni. Zawsze wiedziałyśmy, że „jarszewskie dzieciaki” mają urok osobisty, ale nie podejrzewałyśmy że są w stanie załatwić sobie darmowy deser po pysznym obiedzie. Lody były ukoronowaniem pierwszego posiłku. Spacer po plaży, zabawy na placu zabaw oraz ćwiczenia na siłowni pod chmurką, a do tego moc wrażeń spowodowały, że niektóre dzieci spały już po 21. Bardziej wytrwali integrowali się w swoich domkach.
Drugiego dnia plan mięliśmy bardzo napięty. Po śniadaniu wyruszyliśmy na wyprawę do Trzęsacza brzegiem morza. Był to jedyny kontakt z morską wodą, więc nawet długi spacer (4 km) okazał się nie lada atrakcją. W Trzęsaczu odwiedziliśmy Multimedialne Muzeum "Na Klifie„ w którym poznaliśmy historię oraz legendę Trzęsacza i jego kościółka. Dzieciom bardzo się podobało i dużo zapamiętały z tej lekcji. Kolejną atrakcją tej wyprawy były pyszne lody o wyszukanych smakach. Na koniec odwiedziliśmy ruiny kościoła oraz podziwialiśmy widok morza oraz klifu z platformy widokowej. Na ośrodku czekało na nas ognisko oraz gry i zabawy na powietrzu. Niespodzianką dla dzieci był nocny spacer po Pustkowie, gdzie mogliśmy podziwiać iluminacje świetlne miejscowości. Szczególnie podobał nam się Układ Słoneczny oraz podświetlony Krzyż.
Ostatniego dnia tuż po śniadaniu wybraliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy odpocząć a przede wszystkim dobrze się pobawić. Wracając z plaży „zahaczyliśmy” o lody. W ośrodku czekali na nas stęsknieni rodzice. Biwak uważamy za bardzo udany.
Po długiej przerwie wakacyjnej, wypoczęci i opaleni powitaliśmy Nowy Rok Szkolny 2016/2017. Uroczystość inauguracyjną zaszczycili: radny pan Michał Moskiewicz, ksiądz proboszcz Waldemar Woźny oraz licznie przybyli rodzice. Szczególnie serdecznie witamy uczniów oddziału przedszkolnego, którzy w tym roku rozpoczynają swoją przygodę edukacyjną oraz uczniów klasy I a także nowoprzybyłych uczniów z innych placówek. Życzymy im, aby poczuli się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie, aby nowi koledzy otoczyli ich przyjaźnią i opieką.
Podczas gdy my wypoczywaliśmy, wiele osób pracowało, byśmy powrócili do pięknie wyremontowanych pomieszczeń: holu szkoły, sali gimnastycznej, klatki schodowej oraz klasy II. Dziękujemy wszystkim rodzicom i pracownikom szkoły, którzy do tego się przyczynili.
W nadchodzącym roku szkolnym życzymy wszystkim wspaniałych przeżyć, ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę. Życzymy osiągania sukcesów, z których jest się dumnym, tego aby każdy mógł powiedzieć, gdy zaczną się kolejne wakacje: "To był dla mnie dobry rok szkolny".
Informujemy, że w zakładce "Plan lekcji" można spisać aktualny plan obowiązujący w nowym roku szkolnym.
Nowy Rok Szkolny 2016/2017 powitamy w dniu 1 września mszą świętą o godzinie 8.00, po której odbędzie się uroczysty apel, a także spotkania z wychowawcami klas. Autobus szkolny przejedzie przez poszczególne miejscowości o tej samej godzinie jak zwykle w czasie zajęć w zeszłym roku szkolnym. Powrót autobusu szkolnego o godzinie 10.30. Do zobaczenia!
Zanim odeszliśmy na upragnione wakacje, Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny 2015/2016, gratulując wszystkim promocji do następnej klasy. Podziękowała nauczycielom za wysiłek i trud jaki włożyli w swoją pracę, gratulując jednocześnie sukcesów. Zwróciła się również do pracowników obsługi szkoły dziękując za wsparcie nauczycieli w realizacji zadań, oraz za sumienną pracę. Słowa podziękowania skierowała również do rodziców, którzy w minionym roku szkolnym angażowali się w realizację wszystkich przedsięwzięć szkoły. Głos zabrał także Pan Michał Moskiewicz przedstawiciel Rady Miasta, który odczytał list od Burmistrza skierowany do nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi i rodziców. Burmistrz podziękował za zaangażowanie, cierpliwość, przekazywaną wiedzę, życząc jednocześnie udanych wakacji. Pan Michał Moskiewicz w imieniu Burmistrza wręczył trzem uczniom szkoły Nagrodę Burmistrza Gminy Kamień Pomorski za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz osiągnięcia w konkursach. Nagrody otrzymali: Magdalena Kochanowicz klasa I, Wiktoria Sokołowska klasa VI, Jakub Idzik klasa V. Następnie Pani Dyrektor uroczyście wręczyła świadectwa i nagrody tym uczniom, którzy zdobyli najwyższe oceny. Byli to:
Klasa I : Magdalena Kochanowicz, Maciej Kaleta, Nikola Wieczorek, Michał Popiołek.
Klasa II : Nikola Kochanowicz, Dominika Sito, Magdalena Idzik, Aleksandra Stogowska, Szymon Idzik.
Klasa III : Martyna Słodkowska, Anna Chełstowska.
Klasa IV : Martyna Jama, Katarzyna Brodowska, Błażej Karatysz.
Klasa V : Maria Szałańska, Olga Sokołowska, Jakub Idzik.
Klasa VI : Wiktoria Sokołowska, Gloria Sito.
Wszystkim życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!!