Przed rozpoczęciem ferii odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali własne utwory na miarę swoich możliwości. Zwyciężczyniami zostały: I miejsce- Magdalena Idzik, II miejsce- Lila Kazanecka , III miejsce-Maja Słodkowska. Dziewczynki te będą reprezentowały szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorski. Życzymy im powodzenia!
Do najważniejszych tradycji karnawałowych należą zabawy i bale. By tradycji stało się zadość, również w naszej szkole odbył się 25 stycznia, tuż przed rozpoczęciem ferii bal przebierańców dla klas 0-III. Zabawa byla przednia.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z klasy I i III a także z klasy II gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości.Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały przedstawienia, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie uczniowie zaprosili babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.To były naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
W klasie II zaproszeni dziadkowie obejrzeli film z udziałem wnuków, pomalowali wraz z nimi przygotowane świeczniki z masy solnej i spedzili wspólnie czas przy ciepłej herbatce i cieście
Gwiazdkowa Niespodzianka jest częścią światowego przedsięwzięcia o nazwie Operation Christmas Child zainicjowanego przez organizację Samaritans Purse z USA, w ramach którego w zamożnych krajach świata przygotowuje się paczki dla dzieci (ok. 10 mln rocznie) i przesyła do 124 krajów, w tym do Polski. W naszym kraju akcja ta została zapoczątkowana w roku 1999 i polega na przekazywaniu upominków świątecznych dzieciom. Celem akcji jest praktyczne okazanie dzieciom miłości Boga. Naszym partnerem i organizatorem zbiórki paczek jest niemieckie stowarzyszenie Geschenke der Hoffnung e.v. Paczki zbierane są również w naszym kraju. Każda z paczek jest indywidualna, inna od pozostałych, przygotowana przez dziecko. W tym roku paczki dotarły do dzieci z klas 0-V. Na spotkanie zaproszeni zostali koordynatorka Operation Christmas Child Bogumiła Lisieweicz, która przedstawiła Gwiazdkową Niespodziankę (prezentując film) oraz pastor Chrześcijańskiej Społeczności w Kamieniu Pomorskim Daniel Kowaliński, który opowiedział krótko, że Pan Jezus jest blisko nas, chociaż Go nie widzimy, to zawsze jest gotowy przyjść nam z pomocą. Dzieci zachęcone zostały przez naszych gości do tego, by być dla siebie życzliwymi i nieść sobie wzajemnie pomoc. Pastor Daniel zagrał na gitarze i nauczył nas piosenki ilustowanej ruchem " Nie ma innego jak Jezus". Na koniec spotkania dzieci mogły otworzyć swoje paczki. Radości nie było końca! W podziękowaniu darczyńcy otrzymają fotografie i krótkie sprawozdanie z przebiegu Gwiazdowej Niespodzianki.
13 stycznia o godz. 11:30 w naszej szkole zostaną przedstawione jasełka. Po przedstawieniu będzie można wspomóc WOŚP. Serdecznie zapraszamy.
10 stycznia w naszej szkole odbędzie się loteria fantowa. Pieniądze zebrane w trakcie imprezy zostaną przeznaczone na WOŚP. 1 LOS= 3 zł.
Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz do pomagania ;) SU
Wizyta w prawdziwym teatrze była dla uczniów klas 0-III dużym przeżyciem. Dzieci obejrzały spektakl pt. ,,Bałwan i inni". Jest to historia Królika, który poszukuje Pleciugi, by ta opowiedziała mu piękną bajkę. Królik wędruje, a przy okazji zabiera małemu Mikołajkowi sanie z prezentami. Na poszukiwanie tak cennego bagażu wyruszają baśniowe postaci: Krasnoludki, Wilk, Bałwan, Wszystkowiedźma. ,,Bałwan i inni", to przedstawienie interaktywne – widzowie mogli zadecydować, w którą stronę pójdą aktorzy w poszukiwaniu innych postaci. Spektakl ten, to historia, która wprowadza w świąteczny nastrój i pozwala widzom pomarzyć o zimowych zabawach!
Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów. Na pamietkę pobytu w teatrze zrobiliśmy sobie zdjęcia.
Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.
W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej.
W szkole prowadzona była od kilku dni zbiórka karmy oraz ciepłych kocy dla bezdomnych piesków ze schroniska w Sosowicach. W czwartek klasa siódma wraz z wychowawcą Dorotą Szefer oraz z p. Justyną Górczyńską odwiedziła schronisko przekazując zebrane rzeczy. Pomoc taka jest szczególnie mile widziana w okresie zimowym. Uczniowie z przyjemnością wyprowadzili pieski na spacer, podczas którego bawili się ze szczeniakami. Zachęcamy do adopcji piesków tych z nas, którzy mają warunki i dobre serce dla zwierząt.
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. My, dzień tej symapaycznej i nieodzownej w życiu wszystkich dzieci zabawki, przytulanki obchodziliśmy w piatek. Wyjątkowo, każdy mógł przybyć wtedy do szkoły ze swoim ulubieńcem. Na przerwach oglądaliśmy krótkie filmiki z najsławniejszymi misiami. Dodatkowo, w klasach 0- III starsi koledzy czytali wybrane fragmenty bajek o misiach. Jako sprawdzian uważnego słuchania zadawane były pytania. Te dzieci, które podały poprawną odpowiedź nagrodzone zostały słodkościami. To był bardzo sympatyczny i miły dzień.
Przypominam, że w szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności. Przedstawiamy nowych SKO-wiczów z klas 0-6: Filip Chiczewski, Kamil Podoba, Maciej Włodarczyk, Maja Włodarczyk, Szymon Schaper, Michał Włodarczyk, Dżasmina Schaper, Milena Włodarczyk.
Iwona Budka Opiekun SKO
We środę, 21 listopada klasy I-III zwiedziły Muzeum Ziemi Kamieńskiej, po którym oprowadzał nas kustosz, pan Błażej Bubnowicz. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych rzeczy np. o odkryciach i wykopaliskach na terenie ziemi kamieńskiej. Mogliśmy podziwiać niezwykłe okazy eksponatów i przedmiotów odkrytych i podarowanych przez wielu mieszkańców Kamienia i okolic. Wizyta w muzeum zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Pan Błażej zaproponował byśmy odwiedzili muzeum wiosną, wówczas przygotuje On ciekawostki dotyczące Jarszewa, Rozwarowa, Dusina, Sibina i Kukułowa. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.
W holu szkoły oraz na pierwszym piętrze pojawiły się wygodne oraz estetyczne sofy i kanapy. Podczas przerw uczniowie mogą na nich wypoczywać, jak nigdy przedtem. .
W przeddzień Święta Narodowego odbyła się Wieczornica Patriotyczna z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W trakcie uroczystości uczniowie zaprezentowali krótką historię naszego kraju oraz śpiewali piękne pieśni patriotyczne. Po części artystycznej wszysccy zebrani goście, w tym pan burmistrz Leszek Szefliński śpiewali wzruszające pieśni okolicznościowe. Całej imprezie towarzyszył podniosły, wztuszający nastrój.
W szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olimpus, w którym wzięli udział uczniowie z klasmn IV-VIII. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które będą dopiero w styczniu.
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. W tym roku obchodziliśmy wyjątkowo uroczyście ten dzień. O godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami zaśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. Uroczystym apelem uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy wolne państwo.
27 września nasza szkoła stała się szczęśliwym właścicielem dwóch pięknych tablic interaktywnych. Sprzęt ten został zakupiony w ramach rządowego programu ,, Aktywna tablica’’ i został zamontowany w klasie pani Irminy Pęcak oraz pani Joanny Jędro. Koordynatorem programu została pani Joanna Jędro. Tego samego dnia odbyło się szkolenie nauczycieli, które miało na celu pokazać jakie funkcje ma wyżej wymieniony sprzęt. Nie mamy żadnych wątpliwości, ze tablice przypadną do gustu naszym uczniom.
Pierwszoklasiści, od dziś są pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Jarszewie. W dniu 26 października, odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, na którym oprócz rodziców, pani dyrektor, zaproszeni byli także koledzy i koleżanki z klasy 0, II i III wraz z wychowawczyniami. Tym razem pierwszoklasiści wcielili się w smerfy, które wystąpiły w inscenizacji pt."Wielki dylemat, czyli szkoła w smerfowym lesie". Zgodnie z tradycją, musieli wykazać się swoimi umiejętnościami. Dzieci wspólnie śpiewały i tańczyły. „Smerfy” udowodniły, że nie są już maluszkami, dlatego przystąpiły do ślubowania, po którym pani dyrektor Donata Sobisak pasowała wielki ołówkiem dzieci klasy pierwszej na uczniów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz duże cukierki wypełnione słodkościami. Była także chwila dla fotoreportera podczas której wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. W radosnym nastroju wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.