RODO

Nawigacja

  • Procedura zdalnego nauczania

    Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr  12/2019/2020 
      Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jarszewie z dnia 1. 04.2020 r.

     

    PROCEDURA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

    W SZKOLE PODSTAWOWEJ W JARSZEWIE

    w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
     z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19

     

    Podstawa prawna:

    Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczanie COVID- 19
    (Dz. U. z 2020r. poz.492)

    Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczanie COVID- 19
    (Dz. U. z 2020r. poz.493)

    § 1

    Przedmiot Procedury

    1. Procedura kształcenia na odległość określa organizację realizacji zadań Szkoły Podstawowej w Jarszewie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań w okresie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
      i zwalczaniem COVD- 19.

     

    § 2

    Sposób i tryb realizacji zadań Szkoły Podstawowej w Jarszewie w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania

    1. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze są realizowanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
    2. Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły.
    3. Podstawowym narzędziem komunikacji między nauczycielami, uczniami i ich rodzicami jest dziennik elektroniczny.
    4. Dopuszcza się inne sposoby komunikacji ( Facebook, Messenger, WhatsApp, sms, telefon, poczta elektroniczna) przyjęte wspólnie przez nauczyciela, uczniów
      i rodziców danej klasy.
    5. W Szkole Podstawowej w Jarszewie ustala się jednolity system kształcenia na odległość w formie modułów w dzienniku elektronicznym: zadania domowe
      i wiadomości
      jako obszaru do współpracy uczniów i nauczycieli, gromadzenia zbiorów, zadań.
    6. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowanie w szczególności z zastosowaniem:
    • materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania pod adresem www.epodrreczniki.pl,
    • materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.
    • materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii
    • innych niż wymienione powyżej materiałów wskazanych przez nauczyciela.
    1. Dobór narzędzi przy kształceniu na odległość powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystana z urządzeń ( komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu ucznia, wieki etap rozwoju ucznia, a także sytuacje rodzinną.
    2. Uczniowie są zobowiązani do realizacji zadań, wynikających z obowiązku szkolnego, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość przyjętych w szkole.
    3. Uczniowie, którzy nie maja dostępu do wymaganych warunków technicznych kształcenia na odległość, maja obowiązek poinformowania o trudnościach wychowawcę klasy, a wychowawca informuje o tym fakcie dyrektora szkoły.
    4. Dla uczniów bez dostępu do komputera, Internetu nauczyciele ustalają formę przekazania materiałów do nauki np.. przez przygotowanie zestawu materiałów edukacyjnych w formie wydruków.

     

    §3.

    Tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych klasach

    1. Tygodniowy zakres treści nauczana do zrealizowania w poszczególnych klasach powinien uwzględniać w szczególności:
    • równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
    • zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,
    • możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,
    • łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,
    • ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.
    1. Zadania do wykonania z danego przedmiotu nauczyciel umieszcza w module zadanie domowe lub wiadomości, zgodnie z obowiązującym planem lekcji w danym dniu, najpóźniej do godziny rozpoczęcia lekcji w danym dniu.
    2. Zagadnienia dla uczniów powinny być tak dobrane, aby czas wykonania polecenia nie wymagał od ucznia zbyt długiego czasu korzystania z narzędzi multimedialnych.
    3. Nauczyciele są zobowiązani do kontrolowania ilości przekazywanych zagadnień uczniom.
    4. Nauczyciele przedmiotów artystycznych i nauczyciele wychowania fizycznego ograniczają konieczność wykorzystywana narzędzi multimedialnych przy realizacji obowiązkowych treści programowych.

     

    § 4.

    Współpraca nauczycieli z uczniami lub rodzicami, uwzględniająca potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów

    1. Dyrektor szkoły koordynuje współpracę nauczycieli z  uczniami i/lub rodzicami.
    2. Nauczyciele zgłaszają pojawiające się problemy dyrektorowi, uczniowie- wychowawcy klasy lub nauczycielowi przedmiotu, rodzice- wychowawcy klasy lub dyrektorowi szkoły.
    3. Nauczyciele zobowiązani są do codziennego, zgodnie z pięciodniowym tygodniem pracy, odbierana poczty służbowej lub wiadomości wysyłanych przez komunikator na e- dzienniku.
    4. Nauczyciel w godzinach określonych w tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, obowiązującym przed wejściem w życie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 r., jest w stałej gotowości do pracy.
    5. Każdy uczeń i/lub rodzic ma możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia, codziennie w godzinach wynikających z tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, przy wykorzystaniu komunikatora na e-dzienniku lub w innym czasie lub formie ustalonej między nauczycielem a uczniem i/lub rodzicami ( np. Facebook, Messenger, telefon, poczta elektroniczna, WhatsApp).
    6. Nauczyciele, realizując naukę na odległość, zobowiązani są do dostosowania sposobów oraz metod pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikających
      z indywidualnych programów edukacyjno- terapeutycznych.

     

    § 5.

    Modyfikacja zestawu programów wychowania przedszkolnego i szkolnego zestawu programów nauczania

    1. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji realizowanego programu wychowania przedszkolnego lub programu nauczania, tak aby dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.
    2. Modyfikacja programu wychowania przedszkolnego lub programu nauczania wymaga zgłoszenia do dyrektora szkoły, w formie pisemnej.

     

    § 6.

    Sposób dokumentowania realizacji zadań szkoły

    1. Informację o metodach, sposobach i formach realizacji treści programowych nauczyciele umieszczają w notatce ( moduł prowadzenie lekcji) przygotowanej dla każdej klasy.
    2. Nauczyciele specjaliści prowadzący zajęcia w ramach zajęć rewalidacyjnych, zobowiązani są do odnotowania tematu zajęć, form, metod i sposobów pracy
      z uczniem w dzienniku zajęć specjalistycznych ( dzienniki w formie papierowej)
       z dopiskiem „ zdalne nauczanie”.
    3. W okresie ograniczenia funkcjonowania szkoły i kształcenia na odległość frekwencja uczniów odnotowywana jest na podstawie logowań uczniów na e- dzienniku.
    4. Nauczyciel oddziału przedszkolnego swoje działania odnotowuje w prowadzonym dzienniku pracy.
    5. Zapisy tematów w dzienniku elektronicznym, dziennikach zajęć specjalistycznych, dzienniku oddziału przedszkolnego będą podstawą zaliczenia do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

     

    § 7.

    Sposób monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów

    1. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość realizowane będą przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dającym podstawę do oceny pracy ucznia.
    2. Sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów odbywać się będzie w formach przyjętych w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania i Przedmiotowych Systemach Oceniania, z zastrzeżeniem, że sposób zastosowania danej formy musi uwzględniać wykorzystanie metod i technik kształcenia na odległość.
    3. Uczeń musi być powiadomiony o ocenianiu danej aktywności, określonej przez nauczyciela, poprzez zapis „ podlega ocenie” przy zagadnieniu wpisanym do modułu zadanie domowe lub wiadomości.
    4. Nauczyciel oceniający ucznia musi uwzględniać pojawiające się trudności techniczne w związku z kształceniem na odległość i dostosować sposoby sprawdzania wiedzy
      i umiejętności do indywidualnych sytuacji.
    5. Oceny uczniów nauczyciel niezwłocznie wpisuje do dziennika elektronicznego.
    6. Uczeń ma prawo do zgłoszenia braku wykonania zadanie ze względu na stan zdrowia lub inną przyczynę, z tym że informacja ta musi być potwierdzona przez rodzica.
    7. Rodzice informowani są o postępach swoich dzieci przez wpisy w dzienniku elektronicznym lub, w razie konieczności, poprzez indywidualny kontakt e- mailowy lub telefoniczny z nauczycielem przedmiotu lub wychowawcą.

     

    § 8.

    Warunki i sposób przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego, egzaminu poprawkowego i sprawdzianu wiadomości i umiejętności oraz warunki i sposób ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej i zachowania w przypadku wniesienia zastrzeżenia do trybu ustalenia tej oceny

    1. Zasady przeprowadzenia wyżej wymienionych egzaminów oraz warunki ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej i zachowania zostaną uchwalone przez radę pedagogiczna i wprowadzone w życie zarządzeniem dyrektora szkoły.

     

     

                                                                                                              Opracowała:

    Donata Sobisiak

    Dyrektor Szkoły

  • Rekrutacja do Oddziału Przdszkolnego

    Dnia 04.03.2020 roku komisja w składzie: przewodniczący Anna Pintal,
    członek: Urszula Olszewska, członek: Monika Stojek przeprowadziła postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Jarszewie na rok szkolny 2020/2021. Na podstawie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i dokumentacji potwierdzającej spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:

    1. Alfuth Kuba Grzegorz - Sibin

    2. Halec Antoni Wojciech - Buszęcin

    3. Kaczmarek Wiktoria - Sibin

    4. Kaleta Zuzanna - Sibin

    5. Maliszewski Alan - Kukułowo

    6. Pawluk Lena - Miłachowo

     

  • Zdalne lekcje- informacja dla Uczniów

    Drodzy Uczniowie!

    Od 25 marca 2020 roku rozpoczynamy zajęcia on-line według nowego planu lekcji zgodnie z Rozporządzeniem MEN z 20.03.2020r. Plan lekcji dostępny jest na e-dzienniku. Każdego dnia nauczyciele zgodnie z planem będą realizować zagadnienia z poszczególnych przedmiotów. Również zgodnie z tym planem będą dostępni dla Was na e-dzienniku, Messenger lub Whats App.

    Jeśli Wasi Rodzice zgubili hasła i kody dostępu do e-dziennika muszą do 24 marca br. skontaktować się z Administratorem dziennika, Panią Anną Pintal w celu wygenerowania nowych kodów dostępu.

    Wasza obecność na lekcjach będzie zaliczana na podstawie logowania się do e-dziennika. Zadania wykonane przez Was będą oceniane w kategorii zadanie domowe (waga 2).

    Drodzy Uczniowie!

    Wiemy, że jest to dla Was nowa i niecodzienna sytuacja. Nigdy nie pracowaliśmy w ten sposób. Wierzymy jednak w to, że potraktujecie stawiane przed Wami zadania poważnie i dacie z Siebie wszystko.

    Kontaktujcie się z Nami.

    Tęsknimy i pozdrawiamy!

    Nauczyciele i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jarszewie

     

  • Zdalne nauczanie- informacja dla Rodziców

    Szanowni Rodzice!

    Od 25 marca 2020 roku rozpoczynamy zajęcia z uczniami on-line, według nowego planu lekcji, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z 20.03.2020r. Plan lekcji dostępny jest na e-dzienniku. Każdego dnia nauczyciele zgodnie z planem będą realizować zagadnienia z poszczególnych przedmiotów. Również zgodnie z tym planem będą dostępni dla uczniów na e-dzienniku, Messenger lub Whats App.

    Rodzice, którzy zgubili hasła i kody dostępu do e-dziennika mają obowiązek do 24 marca br. skontaktować się z Administratorem dziennika, Panią Anną Pintal w celu wygenerowania nowych kodów dostępu (wyłącznie przez Messenger).

    Obecność ucznia na lekcjach będzie zaliczana pod koniec dnia na podstawie ich logowania się do e-dziennika. Zadania wykonane przez ucznia będą oceniane w kategorii zadanie domowe (waga 2).

    Drodzy Rodzice!

    Prosimy o wyrozumiałość. Ta sytuacja, którą teraz mamy jest dla Nas wszystkich tak samo trudna. Wielu rzeczy musimy się na bieżąco uczyć. Nikt z nauczycieli nigdy nie przechodził szkolenia dotyczącego nauczania na odległość. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami i przy obopólnej współpracy i wyrozumiałości damy radę sprostać temu wyzwaniu, które postawiło przed nami wszystkimi Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    Z poważaniem

    Dyrektor Szkoły Podstawowej

    Donata Sobisiak

  • ZARZĄDZENIE PREMIERA I MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

     W związku z podjętą decyzją Premiera i Ministra Edukacji Narodowejod dnia jutrzejszego tj.12.03.2020r. zajęcia w Szkole Podstawowejw Jarszewie zostają zawieszone do 25 marca 2020r.Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jarszewie prosi, aby w tym czasie dzieci pozostawały w domu i nie przemieszczały się poza miejsce swojego zamieszkania oraz ograniczyły kontakty między sobą.Prosi się również o postępowanie zgodnie z zasadami higieny,a zwłaszcza zaleca się częste mycie rąk.Rodzicom czynnym zawodowo przysługuje dodatkowy 14-dniowy zasiłek opiekuńczy na dziecko do 8 roku życia (szczegóły na stronie ZUS). Prosimy o śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jarszewie Donata Sobisiak

     

  • Szkolny Dzień Kobiet

    Z okazji  Dnia Kobiet chłopcy przygotowali krótki, ale bardzo humorystyczny program dla piękniejszej części  społeczności szkolnej. Mieliśmy okazję oglądać wyjątkowy pokaz mody :-D. Chłopcy nie zapomnieli o życzeniach i upominku dla dziewcząt. To był  bardzo sympatyczny dzień.

  • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

    Dnia 02.03.2020 klasy VI-VIII uczestniczyły w spotkaniu poświęconym Żołnierzom Wyklętym. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację oraz film "Kryptonim Anoda" o bohaterstwie i tajemniczej śmierci jednego z żołnierzy -Jana Rodowicza.

  • Konkurs recytatorski- etap powiatowy

    W sobotę 7 marca trzy uczennice: Lena Gołębiowska, Hania Ciechanowska i Maja Słodkowska reprezentowały naszą szkołę w Konkursie recytatorskim, który zorganizowany był przez Kamieński Dom Kultury. Gratulujemy Mai Słodkowskiej, która otrzymała wyróżnienie.

  • Lista dzieci przyjętych do Oddziału Przedszkolnego

    Do oddziału przedszkolnego zostali przyjęci: Alfuth Kuba Grzegorz, Halec Antoni,  Wojciech,  Kaczmarek Wiktoria, Kaleta Zuzannam Maliszewski Alan, Pawluk Lena, Słomiana Lena, Stawirej Maja, Subda Agata, Szyłejko Nadia.

  • Rekrutacja uczniów do klasy I i Oddziału przedszkolnego

    W pierwszym  terminie (2 marca do 27 marca) do klasy I będą  przyjmowane dzieci z obwodu szkoły. W  drugim  terminie (3 sierpnia do 7 sierpnia) rozpatrywane będą podania uczniów spoza  obwodu szkoły. Do oddziału przedszkolnego w  pierwszym terminie ( 3 lutego do 28 lutego)  przyjęte są dzieci wyłącznie z obwodu szkoły. W drugim  terminie  (1 kwietnia do 7 kwietnia) jednym z kryteriów przyjęcia dzieci są obowiązkowe szczepienia ochronne wg kalendarza szczepień.

  • Międzyszkolny konkurs matematyczny - eliminacje szkolne

    Dziś, 3.03 odbył się etap szkolny VIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez SP nr 1 w Kamieniu Pomorskim. 22 najodważniejszych uczniów naszej szkoły przystąpiło do zmagań z zadaniami. Tylko 4 najlepszych weźmie udział w kolejnym etapie konkursu: 1 osoba z klasy czwartej, 1 osoba z klas piątej i szóstej, oraz 2 osoby z klas siódmej i ósmej. Wyniki już wkrótce.

  • Pomoc dla zwierząt w Australii

    W piątek 28.02 Samorząd Uczniowski w ramach działań wolontariatu zorganizował zbiórkę pieniędzy na pomoc zwierzętom, które ucierpiały w pożarach w Australii. Oczywiście mogliśmy liczyć na pomoc rodziców, którzy upiekli ciasta na sprzedaż. Udało nam się zebrać kwotę 575 zł

     

  • Spotkanie z pracownikiem panią Antoniną Kawecką, przedstawicielm sanepidu

    W dniu 7 lutego odbyło się spotkanie klas IV-VIII z panią  Antoniną Kawecką- przedstawicielem sanepidu, na który poruszany był temat środków psychoaktywnych i ich destrukcyjnego wpływu na  życie  człowieka.W dniu 7 lutego odbyło się spotkanie klas IV-VIII z panią  Antoniną Kawecką- przedstawicielem sanepidu, na który poruszany był temat środków psychoaktywnych i ich destrukcyjnego wpływu na  życie  człowieka.

  • Szkolny Konkurs Recytatorski

    6 lutego br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-6. Przed komisją i widownią zaprezentowali się: Magdalena Idzik, Hanna Ciechanowska, Eliza Bysiak, Igor Majcher, Mateusz Krzywański, Nadia Podoba, Zuzanna Sachar, Lena Gołębiowska, Antoni Przybysz, Oliwia Górczyńska, Maja Słodkowska, Kaja Słodkowska, Martyna Falkowska, Mariusz Lisiecki.

     

  • Bal karnawałowy klas 0-III

    Tuż po powrocie z wycieczki w Gryfiach,  uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w balu karnawałowym. Dzieci w barwnych strojach szalały przy świetnym  oświetleniu i przy dźwiękach   znanych oraz  lubianych przebojów. W czasie zabawy miały miejsce konkursy, m.in. taniec wokół krzeseł.  Na koniec zabawy ogłoszono, tytuł  królowej balu, który przyznano Nikoli Bachaj  oraz tytuł Króla balu, który otrzymało dwóch chłopców: Matyjas Krasowski i Łukasz . Czas zabawy szybko minął, wszystkim dopisywał świetny humor.

  • Wycieczka kla 0-III do teatru w gryciach na spektakl "W krainie króla lwa"

    Któż z nas nie zna pięknej, filmowej opowieści o małym, ciekawym świata lwiątku, które – za sprawą knowań swego stryja - musi opuścić lwią ziemię i udać  się na wygnanie? Podczas pełnej przygód podróży, nasz dzielny bohater poznaje swoje miejsce w „wielkim kręgu życia”, zaskarbia sobie nowych towarzyszy i pokonuje wiele przeszkód by w końcu zmienić się w króla zwierząt. Dziś nasze maluchy mogły podziwiać spektakl w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa, aktorów w  oryginalnych  maskach i pięknych strojach.

  • Trwają zapisy do Oddziału przedszkolnego i do klasy I na rok szkolny 2020/2021

    Dyrekror Szkoły Podstawowej zawiadamia, ęe od 3 lutego do 28 lutego 2020 roku będą trwły zapisy do Oddziału Przedszkolnego. Zapisy do klasy I rozpoczną sie 2 marca i będą trwały do 27 marca. Wnioski o przyjęcie dziecka są dostępne w sekretariacie szkoły lub można sciągnąć je  ze strony Urzędu Miasta.

  • Informacja o zmianach płarności za posiłki

    Informujemy wszystkich zainteresowanych o tym, że  od  1 lutego zmieniają się stawki opłat za posiłki w  szkolnej stołówce. Śniadanie- 3 zł, Obiad - 5 zł. .Zmiany podyktowane są  wzrostem cen  produktów żywnościowych na rynku. 

  • 1000 Powodów By Czytać

    Doczekaliśmy się!! Dotał do nas Empik z 1000 książek!

  • Dzień Babci i Dziadka

    Nietypowo, bo w sobotę 11 stycznia odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka.  Obecność Gości dopisała. Przejęci uczniowie klas I-III zagrali w jasełkach dla ukochanych Dziadków. Po życzeniach, wręczeniu niespodzianek i występach, zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego kolędowania. Chór młodszych klas pod dyrekcją pani Ewy Jakubiec zaprezentował piękne piosenki. Na zakończenie wspólnego świętowania zaprosiliśmyn zaproszonych Gości na słodki poczęstunek.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Jarszewie
    Jarszewo 32
    72-400 Kamień Pomorski
  • (91) 38-32-426

Galeria zdjęć